„Urodzeni w kwarantannie”. Powstał film dla kobiet, które w czasie pandemii zostały mamami
Z okazji Dnia Matki Facebook opublikował wyciskający łzy wzruszenia film. W ten sposób zwraca uwagę na matki i dzieci urodzone w czasach kwarantanny. Na krótkim wideo widzimy połączone obrazy z dwóch pandemii i szczególną bohaterkę. Przygotujcie chusteczki!
Tak pięknego filmu dawno nie widziałyśmy. Facebook z okazji Dnia Matki (obchodzonego w większości krajach w drugą niedzielę maja) stworzył dedykowane wideo dla wszystkich kobiet i ich dzieci, które urodziły się w trakcie pandemii. Filmem podzieliła się na swoim profilu na Instagramie modelka Ashley Graham, którą również poruszyły kadry.
Widziałam tę reklamę wczoraj i wzbudziła we mnie wiele emocji. Macierzyństwo zawsze jest trochę izolujące i dezorientujące, nie mówiąc już o kwarantannie. Przesyłam mnóstwo miłości obserwującym mnie świeżo upieczonym mamom. Jak sobie radzicie?
– napisała Graham.
Film „Urodzeni w kwarantannie”
Klip zatytułowany „Born in Quarantine” (Urodzeni w kwarantannie), został stworzony przez agencję reklamową Droga5 we współpracy z Martinem de Thurah. To, co wyróżnia tę produkcję, to w szczególności główna bohaterka. Jest nią Anita Sampson, kobieta urodzona podczas pandemii grypy w 1918 roku. Film uchwycił także sceny narodzin z przeszłości i współczesności z narracją Sampson.
„Urodziłam się podczas kwarantanny. Oczywiście nie pamiętam tego, ale dla mojej matki był to bardzo trudny okres. Powiedziała mi, że byłyśmy tylko ja i ona przez wiele miesięcy. Ale nie była sama. Wszyscy próbowali zrobić, co mogli, aby pomóc. Moja matka była też bardzo silną osobą. A potem było po wszystkim. Wyszłyśmy do nowego świata, moja matka i ja. Możemy przez to przejść. Wszyscy mamy na to siły. Mam 100 lat, a ty po prostu zajmij się tym małym cudem”
– mówi Sampson w filmie.
Spot zawiera emocjonujące archiwalne zdjęcia dzieci urodzonych podczas pandemii w 1918 r., które przeplatają się z postami społecznościowymi i scenami kobiet rodzącymi w trakcie obecnego kryzysu koronawirusowego. Widzimy także zdjęcia matek oczekujących na poród w tych trudnych czasach.
Wśród przedstawionych kobiet znalazła się m.in. Mona Omar, projektantka i znawczyni mody, która spodziewa się syna oraz Emma Sophie Næsby Petersen, która niedawno urodziła córkę. Reżyser Martin de Thurah i jego partnerka Judith Lansade pracowali zdalnie z matkami i ich partnerami, aby uchwycić sceny z domów i szpitali.
Wraz z klipem Facebook wprowadził również Centrum Wsparcia Rodziców, by łączyć rodziców z zasobami, które mogą pomóc im w poruszaniu się z nowym członkiem rodziny w pandemii.
RozwińPolecamy
„Celem było zrobienie serialu, a to, że przy okazji dostałam obraz solidarnego świata, poruszało mnie do głębi”. O „Matkach Pingwinów” opowiada Klara Kochańska-Bajon
Babcia, córka i wnuczka – w Kinie Żeglarz mieszkają za ekranem. Jak Beatlesi. „Żyjemy i pracujemy w naszym ‘kontrolowanym chaosie’”
Rusza projekt Aktywny Rodzic. Sprawdź, jakie finansowe wsparcie może ci przysługiwać
Lęk, bezsenność, niepokój. Czym jest zespołu stresu popandemicznego?
się ten artykuł?