Fizjoterapeutka Magdalena Mikołajczyk: aby naprawić swoją postawę ciała, rozluźniaj układ mięśniowy, wzmacniaj go, ale mobilizuj też nerwy
Co ma wspólnego układ nerwowy z postawą ciała? Fizjoterapeutka Magdalena Mikołajczyk na swoim profilu na Instagramie przekonuje, że sporo. „Układ nerwowy człowieka jest dynamiczny tak samo jak mięśnie. Posiada zdolność do poruszania się. To jest ruch „ślizgowy”, każdego dnia jest poddany bardzo dużym napięciom, naprężeniom” – pisze ekspertka.
Jak naprawić swoją postawę ciała?
„Długie siedzenie powoduje ograniczenie ruchu w układzie nerwowym. Aby naprawić swoją postawę ciała, rozluźniaj układ mięśniowy, wzmacniaj go, ale mobilizuj też nerwy!” – pisze Magdalena Mikołajczyk, fizjoterapeutka, na swoim profilu na Instagramie.
Jak zapobiegać ograniczeniu ruchomości stawów? Ekspertka wyjaśnia to w krótkim filmiku dołączonym do postu.
Rozwiń„To konkretne ćwiczenie pozytywnie wpłynie na: nerw kulszowy, cały kręgosłup, mięśnie tyłu uda. Możesz je wykonywać podczas rozgrzewki przed treningiem lub podczas porannego rozruchu. Jeżeli ćwiczysz na siłowni, biegasz bądź uprawiasz inną formę aktywności fizycznej, to ćwiczenie jest właśnie dla ciebie” – pisze fizjoterapeutka.
Rehab.fizjo, czyli Magdalena Mikołajczyk
Magdalena Mikołajczyk to fizjoterapeutka, która – jak sama pisze – pomaga aktywnym fizycznie ćwiczyć świadomie, bez zbędnych kontuzji. Profil „Rehab.fizjo” prowadzony przez Mikołajczyk obserwuje coraz więcej osób.
Zobacz także
„Chcesz mieć zgrabną sylwetkę? Zdradzę ci sekret”. Fizjoterapeutka pisze, jakie ćwiczenie warto dodać do treningów
„Leżenie w łóżku z laptopem na kolanach to bardzo zły wybór” – mówi Ernest Wiśniewski, wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Jak zatem pracować z domu, żeby nie zrobić sobie krzywdy?
Polecamy
Fizjoterapeuta Tomasz Sobieraj: „Nerw błędny to klucz do zdrowia. Tylko trzeba go lepiej poznać i wiedzieć, co mu służy”
Co oznacza kłujący ból głowy? Czym jest samoistny kłujący ból głowy?
Ból głowy od kręgosłupa szyjnego to powszechny problem XXI wieku
Nadwrażliwość na dźwięki. Jak sobie z nią radzić w codziennym życiu?
się ten artykuł?