Dlaczego warto stosować produkty działające profilaktycznie oraz wspomagająco w infekcji wirusowej*?
Jesień i zima nas nie oszczędzają – to czas wzmożonych infekcji wirusowych. Kiedy szukamy czegoś na ból gardła, katar czy suchy kaszel, wsparciem może być Bloxin – preparat 3w1 w wygodnej formie żelu w sprayu do nosa i do gardła, wspomagający nas w ochronie przed wirusami*, wspierający podczas leczenia m.in. w grypie i przeziębieniu, i pomagający utrzymać w dobrej kondycji błonę śluzową nosa i gardła. Można go stosować u dzieci już po ukończeniu 1. roku życia. Jak działa Bloxin?
Jesienią i zimą więcej czasu przebywamy w zamkniętych, przegrzanych i często niewietrzonych pomieszczeniach. Także powietrze, jakim oddychamy, pozostawia wiele do życzenia z powodu smogu spowodowanego emisją spalin i zanieczyszczeniami komunikacyjnymi utrzymującymi się na niskiej wysokości.
Zimowe miesiące to także czas wzmożonej aktywności wirusów wywołujących choroby górnych dróg oddechowych. Warto w tym czasie postawić na preparaty, które pomogą nam zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się infekcji i uporać się z jej pierwszymi objawami, a także zregenerować śluzówkę, by była skuteczną barierą przed patogenami.
Infekcja wirusowa czy bakteryjna – czy potrafisz je rozpoznać?
Infekcje wirusowe wymagają innego leczenia niż bakteryjne. Kiedy widzimy, że dziecko „coś bierze”, warto ustalić, z jaką infekcją mamy do czynienia.
Objawy infekcji wirusowej
Wirusy dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem i atakują błonę śluzową górnych dróg oddechowych. W przypadku np. grypy infekcji towarzyszą:
- osłabienie i złe samopoczucie,
- gorączka i dreszcze,
- bóle głowy, mięśni i stawów,
- zaczerwienienie i ból gardła,
- suchy kaszel i wodnisty katar.
Objawy infekcji bakteryjnej
Cechą charakterystyczną infekcji bakteryjnej jest zazwyczaj bardziej gwałtowny przebieg choroby, a do najpowszechniejszych objawów u dzieci należą:
- wysoka gorączka,
- gęsty, śluzowo-ropny katar,
- mokry kaszel,
- nudności, wymioty, bóle brzucha.
Infekcja bakteryjna może być powikłaniem po infekcji wirusowej. Kiedy objawy nasilają się, gorączka rośnie, a w miejsce wodnistego kataru pojawia się gęsty i zielonkawo-żółty, warto skonsultować się z lekarzem. Mamy najprawdopodobniej do czynienia z nadkażeniem bakteryjnymi i koniecznością podania antybiotyków. Właśnie z tego powodu warto stosować produkty działające w infekcji wirusowej, takie jak Bloxin. Zwiększamy tym samym szanse na łagodne przejście choroby i zmniejszenie prawdopodobieństwa nadkażenia bakteryjnego.
Bloxin – wsparcie w infekcji wirusowej*
Preparat może przynieść ulgę na każdym etapie infekcji, także w jej początkowym stadium, kiedy obserwujemy jej pierwsze objawy. Można go także stosować profilaktycznie jako środek wspomagający utrzymanie w dobrej kondycji błony śluzowej nosa, jamy ustnej i gardła.
To szczególnie ważne, kiedy nasze dzieci funkcjonują w zamkniętych, przegrzanych pomieszczeniach. W takich warunkach błona śluzowa przesusza się, a to prowadzi do jej uszkodzeń i skłonności do zakażeń.
Bloxin – skład i działanie
Składniki odpowiadające za działanie wyrobu zawarte w Bloxinie: jota-karagen, ektoina i hialuronian sodu tworzą na błonie śluzowej nosa, jamy ustnej i gardła specjalną warstwę ochronną, wzmacniając jej kondycję, dzięki czemu Bloxin może wspierać codzienną profilaktykę przed infekcją wirusową. Bloxin może stanowić także wsparcie w infekcji wirusowej, zmniejszając ryzyko rozwoju infekcji oraz wspomagając w łagodzeniu objawów: kataru, zatkanego nosa, bólu gardła czy suchego kaszlu.
Bloxin żel do jamy ustnej warto stosować, kiedy wśród objawów dominujący jest ból gardła i suchy kaszel. Nawilżający żel pomoże w złagodzeniu podrażnień i bólu. Bloxin żel do nosa natomiast może nas wspomóc w leczeniu nieżytu nosa i udrożnieniu ujścia zatok.
Bloxin nie zawiera sacharozy, może być więc stosowany u osób z problemami cukrzycowymi, nie ma też ograniczeń w jego stosowaniu ze względu na inne choroby czy wiek. Można go podawać dorosłym i dzieciom już po ukończeniu 1. roku życia. Do nosa aplikujemy go co 4-5 godzin po jednej dawce do każdej dziurki. W przypadku Bloxin żel do jamy ustnej, po 1-2 dawki na język, także co 4-5 godzin. Po aplikacji przez 5-10 minut nie należy czyścić nosa czy też płukać jamy ustnej. Bloxin może być stosowany do 4 razy dziennie.
*dot. wirusów grypy typu B i C oraz koronawirusów
Zobacz także
Polecamy
Fizjoterapeuta Tomasz Sobieraj: „Nerw błędny to klucz do zdrowia. Tylko trzeba go lepiej poznać i wiedzieć, co mu służy”
Lekarka Róża Hajkuś apeluje do rodziców: „Nauka do sprawdzianu nie jest warta zarywania nocy”
Czarna słodycz, tajemnica włoskiej księżniczki i piemonckie złoto
Układ immunologiczny, czyli tarcza chroniąca przed rozwojem chorób
się ten artykuł?