Miłość grecka, czyli seks dla par, które szukają urozmaicenia
Miłość po grecku ma wielu zwolenników i przeciwników. Ten rodzaj seksu może być jednak wspaniałym doświadczeniem dla partnerów, jeśli oczywiście odbędzie się z przyzwoleniem obu stron i z dużym wyczuciem. Jak uprawiać seks analny, żeby nie bolało i żeby osiągnąć satysfakcję?
Miłość grecka – co to jest?
Miłość grecka to termin odnoszący się do seksu analnego, czyli aktywności seksualnej, podczas której penis jest wprowadzany do odbytu. Ta praktyka znana jest od starożytności i nazwa pochodzi od rytuału inicjacji stosowanego w Grecji, gdzie dojrzały mężczyzna wprowadzał młodego chłopaka w świat dorosłości poprzez taki akt.
Ten rodzaj miłości jest uprawiany w związkach homoseksualnych, ale także heteroseksualnych. I choć niekiedy wywołuje dyskomfort, odpowiednio poprowadzony stosunek analny może dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń. Bardzo ważne jest jednak, by była na niego obopólna zgoda.
Czy jesteś zadowolona ze swojego życia erotycznego?
Na czym polega miłość grecka?
Pozycja w stosunku greckim nie jest skomplikowana. Członek we wzwodzie jest wprowadzany do odbytu partnera czy też partnerki. Zanim jednak dojdzie do samego aktu seksualnego, kochankowie mają wiele innych możliwości stymulacji tego organu, co sprzyja rozluźnieniu napiętych mięśni i ułatwieniu penetracji. Należą do nich:
- masaż odbytu – łagodna stymulacja może być przyjemna i rozluźniająca a w przypadku mężczyzn – wiązać się z masażem gruczołu krokowego, który ma zalety prozdrowotne.
- pieszczoty odbytu palcami (fingering) lub językiem (rimming),
- wprowadzanie erotycznych zabawek przeznaczonych do seksu analnego,
- nawilżenie odbytu dużą ilością lubrykantu.
Po takiej grze wstępnej mięśnie zwieracza odbytu rozluźniają się, a penetracja penisem nie powinna być bolesna. Stosunek grecki będzie satysfakcjonujący dla obu stron, oczywiście pod warunkiem, że zarówno gra wstępna, jak i sam akt seksualny odbywać się będą z delikatnością i uważnością na potrzeby partnerów.
Dla kogo miłość grecka będzie odpowiednia?
To propozycja dla osób, które akceptują swoje ciała, a także nie wstydzą własnej cielesności i fizyczności. Wymaga dużej uważności ze strony osoby aktywnej, aby nie zrobić krzywdy partnerce lub partnerowi. Na miłość grecką musi być zgoda obu stron. Warto zaproponować taki rodzaj współżycia osobie, z którą pozostajemy w bliskości i darzymy ją zaufaniem. W przeciwnym razie może skończyć się dyskomfortem.
W wielu przypadkach zgoda na ten rodzaj seksu wymaga od drugiej strony przełamania poczucia wstydu i pokonanie barier moralnych czy religijnych.
Jakie są wady miłości greckiej?
W miłości greckiej wiele zależy od sprawności i uważności mężczyzny wprowadzającego członek w odbyt partnerki czy partnera. Jeśli przygotowania do zbliżenia będą pośpieszne i chaotyczne, może dojść do uszkodzeń odbytu i krwawienia. Ta forma miłości uprawiana bez zabezpieczeń może skutkować zarażeniem chorobami wenerycznymi i HIV. W określonych sytuacjach, szczególnie kiedy po stosunku analnym dochodzi do seksu pochwowego, drobnoustroje z odbytu mogą spowodować infekcje intymne. Bakterie kałowe można też przenieść do pochwy na palcach czy zabawkach erotycznych.
Zalety miłości greckiej
Osoby uprawiające miłość grecką mówią, że doznania podczas tego aktu są wyjątkowo intensywne a doświadczenie orgazmu silniejsze niż w seksie pochwowym. Drażnienie ściany między odbytem a pochwą prowadzi do stymulacji nerwu, który odpowiada za rozkosz stymulacji punktu G. Jak wynika z badań „The Journal of Sexual Medicine” z 2016 r. 94 proc. kobiet uprawiających seks analny osiąga orgazm.
W stosunku heteroseksualnym mężczyzna może dodatkowo stymulować łechtaczkę i pochwę kobiety. W przypadku par homoseksualnych pieszczoty mogą objąć mosznę partnera. Stwarza to przestrzeń do intensywnych doznań nie tylko w obrębie odbytu. Pary uprawiające seks analny uważają, że taka odmiana poprawia relacje i dodaje pikanterii związkom, które doświadczają rutyny w swoim życiu seksualnym.
"Często, kiedy mówię o funkcjonowaniu człowieka, to wspominam o zdrowiu seksualnym – to ważna, a często pomijana kategoria ludzkiego zdrowia. Na to zdrowie seksualne wpływa również proces naszego komunikowania się i miłości. Zasygnalizowanie fantazji seksualnych wcale nie musi oznaczać, że komuś już nie wystarczamy. Powtórzę: rozmawianie o fantazjach nie oznacza, że muszą być one doświadczane i zaspokajane."
Miłość grecka – zabezpieczenie i higiena to podstawa
Specjaliści zalecają, aby miłość grecką uprawiać w prezerwatywie. Powinno się ją założyć także na palec, jeśli zamierzamy nim stymulować odbyt partnerki/partnera. Pomoże to uniknąć przypadkowych skaleczeń czy zadrapań nabłonka odbytu, co może być bolesne i niebezpieczne dla zdrowia.
Seks analny wymaga higieny, zarówno przed rozpoczęciem gry wstępnej, jak i po stosunku. Dotyczy to obu stron. Bardzo ważne jest staranne podmycie okolic intymnych i okolic odbytu, by zminimalizować ryzyko zakażenia pochwy bakteriami kałowymi.
I na koniec najważniejsze – jeśli pojawia opór przed miłością grecką, należy otwarcie o tym powiedzieć. Zmuszanie się do tej formy współżycia może być nie tylko niekomfortowe, ale niekiedy nawet niebezpieczne.
Bibliografia:
- Lew-Starowicz Z., Miłość i seks: słownik encyklopedyczny, wydawnictwo Europa, 1999.
- https://www.sexualhealth.cnwl.nhs.uk/media/1050/anal.pdf [dostęp: 07.04.2024].
- Carballo-Dieguez A., Salomon L., Women’s Anal Sex Practices: Implications for Formulation and Promotion of a Rectal Microbicide, May 2008AIDS Education and Prevention 20(2):148-59, 2008.
Polecamy
„Zacisnąć zęby i przetrwać”. Kasia Koczułap wymienia, co słyszą kobiety, kiedy mówią, że seks je boli
Medroxy: „Ludzie mają mnóstwo ohydnych określeń na to, co robimy i kim jesteśmy, a ja chcę, żeby wiedzieli, że praca seksualna to mój wybór”
Fundacja Avalon odkrywa kolejne karty VI Konferencji Sekson. Czeka na nas masa atrakcji!
Prawo do przyjemności. VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon pod matronatem Hello Zdrowie
się ten artykuł?