Bez wstydu i czule dla nastolatek w Polsce. Hello Zdrowie patronem medialnym projektu „moonka”!
„Chciałabym móc przeczytać taką książkę, kiedy byłam mała”, „Książka napisana bez wstydu, afirmująco i czule” – to pierwsze reakcje po przeczytaniu ciałopozytywnego przewodnika po dojrzewaniu dla dziewczynek. Na jego wydanie trwa właśnie zbiórka na wspieram.to/moonka.
„moonka” – ciałopozytywny projekt
Gdy dziewczynka jest w IV-V klasie szkoły podstawowej, rodzice często rozglądają się za lekturami na temat dojrzewania, które mogliby jej polecić. Na rynku można znaleźć kilka ciekawych pozycji. Większość z nich to tłumaczenia.
Brakuje jednak przewodnika, który byłby zakorzeniony w rzeczywistości polskich dziewczynek i odwoływałby się do ich doświadczeń, które są jednak inne od doświadczeń ich rówieśniczek z Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.
– Napisałam książkę, w której czytelniczka może się odnaleźć, w której znajdzie rzetelną wiedzę, podaną w dostępny i ciałopozytywny sposób. Wiedziałam, że taka publikacja musi być wyjątkowo piękna. Dlatego bardzo się cieszę, że zaproszenie do współpracy przyjęły ilustratorka Ania Rudak i Zuzanna Malinowska odpowiedzialna za jej skład – mówi Barbara Pietruszczak, autorka pierwszego, polskiego ciałopozytywnego przewodnika po dojrzewaniu dla dziewczynek.
HelloZdrowie patronem medialnym „moonki”
Książka skierowana jest głównie do dziewczynek w wieku 9-13 lat. Ukaże się na rynku w marcu 2021.
Wspierając teraz jej wydanie, można otrzymać ją wcześniej z atrakcyjnymi/ciekawymi dodatkami. Do wyboru są m.in. egzemplarze z autografem autorki, imienne podziękowania czy personalizowany filmik ze wspierającym przesłaniem na czas dojrzewania.
Zbiórka ma miejsce na sprawdzonej platformie wspieram.to/moonka.
HelloZdrowie objęło patronem medialnym „moonkę”. I bardzo się z tego cieszymy!
Zobacz także
„Kosmos dla dziewczynek” – przeczytaj wywiad z Barbarą Pietruszczak, jedną z twórczyń magazynu
„Pierwsza miesiączka? O nie, teraz już będziesz miała przechlapane do 50-tki…”. Seksuolożka o tym, jak nie rozmawiać z dzieckiem o menstruacji
„Całkowicie mnie obrzydza to, co nasza kultura robi kobietom” – mówi Lena Dunham, aktorka i reżyserka kultowego serialu „Dziewczyny”
Polecamy
Zbadają ból menstruacyjny u nastolatek. „Mówienie im, by po prostu się z tym pogodziły, nigdy nie będzie pomocne”
„Pogadamy jutro, dostałam okresu”. Ewa Swoboda zwraca uwagę na pomijany aspekt kobiecych zmagań
Irmina Walczak: „Cykliczność miesiączki przypomina nam, że jesteśmy częścią natury, w której wszystko ma swój czas”
Jessica Biel wydała książkę dla dzieci o menstruacji. „Najwyższy czas, byśmy otwarcie rozmawiali o okresie”
się ten artykuł?