Czy trening mięśni dna miednicy można robić, stojąc w kolejce na poczcie? Pani Fizjotrener odpowiada
„Czy słyszałaś, że mięśnie dna miednicy możesz ćwiczyć gdziekolwiek? To dlatego, że są ukryte w środku? A gdybyśmy mięśnie dna miednicy ćwiczyli tak jak biceps?” – pyta w swoim nowym wpisie na Instagramie Gosia Włodarczyk, znana jako „Pani Fizjotrener”.
Trening mięśni dna miednicy
„Czy trening mięśni dna miednicy można robić, stojąc w kolejce na poczcie?” – to pytanie zadała Pani Fizjotrener w swoim ostatnim poście na Instagramie. I chociaż wiele źródeł odpowiada na nie twierdząco, ekspertka mówi głośne „nie”.
To trening mięśni jak każdy inny:
- wymaga skupienia,
- wymaga odpowiedniej techniki,
- wymaga odpowiedniej pozycji,
- najlepiej skonsultować go z trenerem, czyli fizjoterapeutą uroginekologicznym!
„Jak niedorzecznie wygląda trening mięśni 'przy okazji’?! Owszem, można sobie zrobić kilka spięć mięśni w trakcie jakiejś czynności, ale to nie jest trening. Trening mięśni dna miednicy wykonuj, skupiając się na poprawnej technice i pracy mięśni – wtedy osiągniesz efekt!” – dodaje Gosia Włodarczyk.
Pani Fizjotrener – kim jest?
Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi. W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha.
RozwińZobacz także
„Zazwyczaj kobieta załatwia się na bizneswoman: biegnie do toalety, siada i szybko, z parciem, oddaje mocz. A powinno się dać sobie sekundę, dwie, bez parcia na mięśnie dna miednicy”- mówi Urszula Herman, założycielka zespołu PelviFly, oferującego treningi mięśni dna miednicy
„Gubię mocz tylko czasem, kiedy kicham, to jest ok?”. Pani Fizjotrener ostrzega, że to nie jest ok!
„Miednica to nasze kobiece centrum dowodzenia”. Mięśnie Kegla potrzebują treningu, fizjoterapeutka wyjaśnia jak to robić i w jaki sposób ciało nam się odwdzięczy
Polecamy
Fizjoterapeuta Tomasz Sobieraj: „Nerw błędny to klucz do zdrowia. Tylko trzeba go lepiej poznać i wiedzieć, co mu służy”
Olimpijska biegaczka w ramach treningu robi stretching języka. Wiemy dlaczego!
„Po fizjoterapii u kobiet w menopauzie mija nietrzymanie moczu, kołatanie serca, uczucie ciężkości w podbrzuszu” – mówi Joanna Piórek-Wojciechowska, fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fala uderzeniowa – zabieg niwelujący ból. Kto może z niego skorzystać?
się ten artykuł?