„Dlaczego opalanie naszych ukrytych części ciała uważane jest za szalone?” Lekarz komentuje trend „opalania yoni”
Najczęściej opalamy się w strojach kąpielowych, eksponując na słońce te odkryte dla świata części ciała. Czy wystawienie na słońce intymnych miejsc pomoże nam, czy zaszkodzi? W tym temacie wypowiedział się dr Myro Figura, anastezjolog, autor popularnego profilu na Instagramie.
Jakie są korzyści z opalania?
Dr Myro Figura, lekarz z Los Angeles, opowiada o poważnych tematach zdrowotnych w sposób lekki, czasem zabawny i zrozumiały dla każdego. Działa aktywnie w mediach społecznościowych, gdzie edukuje na różne tematy. Tym razem udostępnił rolkę, na której widzimy opalającą się kobietę.
„Czy kiedykolwiek słyszałaś o opalaniu cipki? Od kiedy tak bardzo odeszliśmy od natury, że wystawianie naszych zwykle ukrytych części ciała na słońce, uważane jest za tabu, za szalone lub dziwne? Potrzebujemy słońca!” – słyszymy kobiecy głos na początku rolki.
„Ona ma rację – przyznaje dr Myro Figura, anestezjolog, wykładowca w szkole medycznej. – Słońce to nasza naturalna witamina D i ma ogromne znaczenie dla całego twojego organizmu”.
W dalszej części wypowiedzi wylicza zalety, jakie czerpiemy ze słońca.
„Pomaga na zdrowie psychiczne, w lękach, depresji czy nawet w sprawach układu odpornościowego”- wylicza korzyści.
Co więc z opalaniem cipki? Czy jest bezpieczne? Doktor Figura nie jest entuzjastą tego pomysłu.
„Problem polega na tym, że skóra tam jest najbardziej wrażliwa – tłumaczy, prezentując wykres, z którego wynika, że najmniejsza liczba warstw komórek skóry znajduje się w narządach płciowych. – Nie jest z pewnością odporna na promienie UV, co przekłada się na nieprzyjemne oparzenia słoneczne, a w przypadku zakażenia wirusem HPV zwiększa ryzyko rozwoju raka” – ostrzega.
Dr Myro Figura: kim jest?
Doktor Myro Figura jest anestezjologiem, wykładowcą w szkole medycznej i lekarzem-przedsiębiorcą w Los Angeles. Rozmawia w sposób lekki i przyjemny na poważne zdrowotne tematy. Chętnie edukuje na Instagramie. Pasjonuje się innowacjami w opiece zdrowotnej.
Jego konto na Instagramie @doctormyro obserwuje pól miliona osób.
RozwińPolecamy
Przyjmujesz leki na wakacjach? GIF ostrzega: niektóre mogą wywołać reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne
Oliwna herbata, czarne złoto i „Cvijet Soli”
Co się dzieje podczas moczenia „cziczi” w wannie, basenie lub jeziorku, tłumaczy Aga Szuścik
„Pusia może być symetryczna, niesymetryczna”. Ginekolożka wyjaśnia, co zrobić, jeśli jej kształt powoduje ból
się ten artykuł?