Hailey Bieber przeszła operację serca. W poruszającym nagraniu opowiedziała o wadzie, która była przyczyną mikroudaru
Hailey Bieber udostępniła poruszające nagranie, w którym opowiedziała swoim fanom o swoich problemach zdrowotnych. Okazuje się, że modelka, a prywatnie żona Justina Biebera, przeszła poważną operację. Zanim jednak lekarze postawili właściwą diagnozę, minęło trochę czasu.
„Prawa strona mojej twarzy zaczęła opadać, nie mogłam wypowiedzieć ani jednego zdania”
Hailey Bieber w nagraniu umieszczonym na YouTubie opowiada ze szczegółami o ostatnich trudnych dla niej miesiącach. Modelka, jak dotąd ciesząca się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, była hospitalizowana.
Choroba pojawiła się niepodziewanie. Pewnego ranka podczas śniadania Bieber nagle poczuła przeszywający ból w ramieniu. Kiedy jej mąż, Justin Bieber, zapytał ją, czy wszystko w porządku, nie mogła odpowiedzieć.
Nie mogłam mówić. Prawa strona mojej twarzy zaczęła opadać, nie mogłam wypowiedzieć ani jednego zdania – wspomina. – To było tak, jakby mój język i usta po prostu nie mogły tworzyć zdań i odpowiedzi.
Bieber została zabrana na izbę przyjęć szpitala w Palm Springs . Powodem mikroudaru, którego doznała, był zakrzep, który spowodował z kolei TIA, czyli przemijający atak niedokrwienny.
Dopiero dalsza diagnostyka wykazała, że modelka ma PFO, otwór w sercu, który zwykle zamyka się po urodzeniu.
W pięciostopniowej skali PFO, miałam najwyższy stopień – wspomina.
Potrzebna była natychmiastowa operacja zamknięcia PFO. Zabieg przebiegł pomyślnie.
Czuję ogromną ulgę. Cieszę się, że to już koniec tej przerażającej sytuacji – powiedziała.
Dlaczego modelka zdecydowała się opowiedzieć swoją historię? Jak mówi, uznała, że nadszedł czas, aby podzielić się swoim doświadczeniem, częściowo rozwiać wszelkie plotki dotyczące jej hospitalizacji, a także pomóc innym, którzy mogli mieć podobne doświadczenia.
RozwińMoże jest ktoś, kto przeszedł przez to samo. Jeśli tak, to bardzo współczuję. Rozumiem, jak to zmienia życie i jak jest przerażające – powiedziała.
PFO – co to jest?
Otwór owalny to prawidłowa struktura zapewniająca przepływ krwi z ominięciem nieczynnych płuc w życiu płodowym (przed urodzeniem). Po urodzeniu otwór owalny zamyka się w ciągu 3 miesięcy u większości ludzi, jednak u około 30 proc. pozostaje drożny.
Drożny otwór owalny (PFO, przetrwały otwór owalny) nie jest wadą serca, jednak może bardzo rzadko, w niesprzyjających warunkach być przyczyną powikłań zdrowotnych. Przetrwały otwór owalny może doprowadzić do tzw. zatorowości skrzyżowanej polegającej na przemieszczeniu się skrzepliny z układu żylnego przez drożny otwór owalny do układu tętniczego i spowodowaniu tam zatorowości, np. w mózgu, co prowadzi do udaru.
Przetrwały otwór owalny może też być odpowiedzialny za ciężki przebieg choroby dekompresyjnej u nurków (przedostanie się pęcherzyków gazu z układu żylnego do tętniczego i mózgu). Może mieć też związek z migrenami.
Z kolei w przebiegu ciężkiego nadciśnienia płucnego przetrwały otwór owalny może czasowo łagodzić objawy prawokomorowej niewydolności serca, działając jako swoisty zawór bezpieczeństwa.
źródło:www.popsugar.co.uk
źródło: www.kardioserwis.pl
Polecamy
Cukrzyca, a choroby serca. Jakie badania warto wykonywać regularnie?
Jamie Foxx otwarcie o udarze: „Nie pamiętam 20 dni”
Żona Tomasza Jakubiaka o jego trudnej codzienności: „Zastrzyki, plastry, kroplówki, żeby nie cierpiał z bólu”
„Siedem operacji biodra, tę znoszę najgorzej”. Maja Hyży walczy z bólem
się ten artykuł?