Przejdź do treści

Jennifer Lopez reklamuje napoje alkoholowe, podczas gdy jej mąż jest po trzech odwykach i stara się wytrwać w trzeźwości

Na zdjęciu Jennifer Lopez i Ben Affleck - HelloZdrowie
Fani aktorki zarzucają jej hipokryzję Fot. Phillip Faraone/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jennifer Lopez w tym roku stworzyła własną markę alkoholową Delola Spritz. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie umieszcza nagrania, w których promuje swoje trunki. Reklamowanie alkoholi budzi niesmak wśród jej fanów: nie dość, że gwiazda deklarowała się w wywiadach jako abstynentka, to jeszcze jej mąż Ben Affleck od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu.

„Jedynym prawdziwym lekarstwem na alkoholizm jest cierpienie”

Jennifer Lopez i Ben Affleck wrócili do siebie po kilkunastu latach rozłąki i w 2022 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Lopez wspiera swojego męża w życiu w trzeźwości. Hollywoodzki aktor jest niepijącym alkoholikiem. Długo dojrzewał do tego, żeby przyznać się do nałogu. Od stycznia 2020 roku nie pije.

Jak mówił w wywiadach, to właśnie nałóg zniszczył jego poprzednie małżeństwo z Jennifer Garner. Wyznał też, że musiał sięgnąć dna, żeby się od niego odbić.

„Jedynym prawdziwym lekarstwem na alkoholizm jest cierpienie. Po prostu masz nadzieję, że w pewnym momencie osiągniesz limit bólu, zanim nałóg zniszczy ci życie. Moje dzisiejsze wartości zrodziły się z poniesionych porażek” – mówił w jednym z wywiadów.

Jennifer Lopez wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że również nie sięga po alkohol, bo źle wpływa na zdrowie i urodę. Po czasie zaczęła jednak dodawać, że „pije odpowiedzialnie”, a po „drinka sięga od czasu do czasu”. Jeszcze później postanowiła wystartować z marką własną alkoholi. Wtedy fani zarzucili jej hipokryzję.

Ostatnio na Instagramie udostępniła filmik, na którym wzbrania się od nalewania alkoholu do kieliszka. Potem okazuje się, że nalewa go sobie sama: do pełna. Jednych nagranie rozbawiło, innych zirytowało.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

„W wywiadzie powiedziała, że nie pije! Pamiętam, bo jestem trzeźwy i kiedy słyszę o ludziach, którzy nie piją, bardzo mi to pomaga. To było coś, co wyraźnie zapamiętałem”

„Ona nie pije! To tylko marketing!”

„Sprzedaż alkoholu, podczas gdy mąż walczy o trzeźwość, wydaje się dziwnym wyborem” – komentują jej obserwatorzy.

Zaledwie kilka miesięcy temu bardzo podobna sprawa zbulwersowała także polskich internautów – fanów aktorki Magdaleny Cieleckiej. Choć w wywiadach zwierzała się ona, że „jest córką alkoholika, który zapił się na śmierć”, nie przeszkodziło jej to we wzięciu udziału w kampanii reklamowej wysokoprocentowych alkoholi smakowych firmy Stock Polska. Aktywista Jan Śpiewak, który nagłośnił sprawę, nie krył oburzenia, opisując jej postawę jako „cyniczną grę nastawioną na to, żeby w szpony nałogu wpadały kolejne osoby”.

Na zdjęciu Magdalena Cielecka- Hellozdrowie

Alkoholizm: wylecz to!

Uzależnienie od alkoholu jest zaburzeniem psychicznym. Objawy alkoholizmu obejmują psychiczne i fizyczne symptomy. Nadmierne picie alkoholu obejmuje picie szkodliwe, picie ryzykowne, a przede wszystkim uzależnienie od alkoholu. Spora część społeczeństwa pije alkohol w zbyt dużych ilościach, a skutki są odczuwane nie tylko przez chorego, ale również przez osoby z jego otoczenia.

Nie da się zmusić alkoholika do leczenia, jednak warto uświadamiać mu (na przykładach z jego życia), jak alkohol wpływa na jego zachowanie i sposób funkcjonowania. Warto zaoferować znalezienie dobrego specjalisty lub ośrodka terapii uzależnień, który pomoże wyjść z alkoholizmu.

Najskuteczniejszą formą leczenia alkoholizmu jest psychoterapia, która ma na celu uświadomienie choremu problemu, podjęcie decyzji o abstynencji, naukę radzenia sobie z głodem alkoholowym, jak również radzenia sobie z problemami życia codziennego.

Leczenie osób uzależnionych od alkoholu jest bezpłatnenie ma też konieczności ubezpieczenia chorego, nie potrzebuje on również skierowania do podjęcia terapii. Alkoholizm może być leczony w warunkach ambulatoryjnych, jak i w całodobowych placówkach leczenia uzależnień. Wszystko zależy od rodzaju i intensywności leczenia.

W leczeniu uzależnienia od alkoholu często pomocna jest również farmakoterapia. Stanowi ona wsparcie procesu wychodzenia z choroby, a nie alternatywę dla procesu terapii psychologicznej.

Zmagasz się z uzależnieniem lub bliska ci osoba potrzebuje pomocy? Tu otrzymasz wsparcie:

Telefon Zaufania dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin tel. 512 943 854

POMARAŃCZOWA LINIA tel. 512 943 854

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?