Nietypowa bielizna do seksu oralnego. Agencja Żywności i Leków powiedziała TAK
Miłość francuska jest ważnym elementem życia seksualnego wielu par. W porywie namiętności zapominamy, że seks oralny, który kojarzy nam się wyłącznie z przyjemnością, także niesie za sobą ryzyko chorób. Pamiętajmy, że w jamie ustnej oraz w miejscach intymnych mogą czaić się bakterie i wirusy. W trosce o higienę i bezpieczeństwo powstały specjalne majtki do seksu oralnego. Produkt zatwierdziła Agencja Żywności i Leków.
Nietypowa bielizna już w sprzedaży
Specjalne majtki to kolejny sposób – po prezerwatywach i maskach oralnych – na zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową. Nowy produkt nazywa się Lorals for Protection. Nietypowe majtki zatwierdziła Agencja Żywności i Leków (FDA).
Producenci przekonują, że bielizna świetnie się sprawdzi zarówno podczas seksu oralnego, jak i rimmingu. Jest to produkt jednorazowego użytku, przeznaczony dla osób, które chcą odczuwać doznania związane z seksem oralnym, przy jednoczesnym zakryciu genitaliów i ochronie przed chorobami.
Majtki Loras są wykonane z cienkiego i rozciągliwego lateksu.
„Mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, ponieważ są łatwiejsze w użyciu i zapewniają większy zasięg niż inne istniejące metody” – mówi Bianca Reid, dyrektorka ds. szkoleń i edukacji w Illinois Contraceptive Access Now, cytowana przez buzzfeednews.com. – „W rzeczywistości zewnętrzne i wewnętrzne prezerwatywy, a nawet tamy dentystyczne, mogą nie zakrywać w pełni sromu, krocza lub moszny danej osoby, a ich prawidłowe użycie może być trudne”
Reid dodaje, że konsekwencją tego jest ryzyko przeniesienia wirusa opryszczki pospolitej lub HPV podczas pieszczot.
Majtki te były już dostępne w sprzedaży w 2018 roku. Jednak aby uzyskać nowe zezwolenie FDA związane z zapobieganiem chorobom przenoszonym drogą płciową, firma musiała udowodnić, że Lorals jest odpowiednikiem lub ulepszeniem koferdamu, czyli mało znanej metody bariery lateksowej lub poliuretanowej.
„Koferdam to wszystko, co mamy do tej pory do seksu oralnego dla kobiet, aktywności analnej lub rimmingu, a prawie nikt go nie używa” – powiedziała dr Sheryl Ross, położniczka ginekologiczna w Santa Monica Women’s Health, cytowana przed powyższy portal. – „Nikt nawet nie wie, co to jest. Myślę, że kofedramów używa mniej niż 5 proc. ludzi”
Melanie Cristoll, założycielka i dyrektor generalna firmy, przyznała, że zanim majtki zostały zatwierdzone przez FDA, trzeba było spełnić szereg wymogów.
„Musieliśmy spełnić wymagania fizyczne, takie jak wymiary, grubość, elastyczność, wytrzymałość i brak otworów”- wymienia. Wtedy produkt musiał zostać przetestowany pod kątem zgodności z ludzkim ciałem.
Kolejnym krokiem było przeprowadzeniem testów toksyczności, testów na podrażnienia oraz uczuleniowych. Konieczna była także współpraca z naukowcami.
Choroby weneryczne: czym są?
Choroby weneryczne, a mówiąc poprawniej – choroby przenoszone drogą płciową, wywołują drobnoustroje: grzyby, bakterie, wirusy, pasożyty. Przykładem choroby wywołanej przez bakterie mogą być: chlamydioza, kiła, rzeżączka.
Groźny wirus przenoszony drogą płciową to nie tylko HIV, ale i HPV, który sprzyja rozwojowi raka szyjki macicy. Niejednokrotnie w wyniku bliskich kontaktów dochodzi również do zakażenia grzybicą przez drożdżaki. Pasożyty zaś mogą wywołać np. świerzb lub wszawicę łonową.
Nie ma skuteczniejszej metody zapobiegania chorobom wenerycznym niż unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych i pozostanie w stałej wzajemnej relacji intymnej, a także wcześniejsze przebadanie się partnerów. Leczenie chorób przenoszonych drogą płciową bywa ogromnie uciążliwe, a czasem jest niemożliwe.
Źródło: buzzfeednews.com
się ten artykuł?