Ograniczenia dla niezaszczepionych w liniach lotniczych. Zakaz wstępu na pokład bez certyfikatu COVID
Linie lotnicze Qantas ogłosiły, że wszyscy pracownicy muszą być w pełni zaszczepieni na COVID-19, jeśli chcą zachować pracę. Bez szczepień na pokład samolotów nie wejdą także pasażerowie. „Wierzymy, że posiadanie w pełni zaszczepionego personelu ochroni wszystkich pracowników przed wirusem, a także ochroni naszych klientów i społeczności, do których latamy” – powiedział szef linii Alan Joyce.
Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich pracownikow
Australijska linia lotnicza Qantas ogłosiła, że wprowadzi obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich swoich pracowników. W oświadczeniu poinformowano, że personel pokładowy oraz pracownicy lotniska będą musieli zostać zaszczepieni najpóźniej do 15 listopada. Pozostali pracownicy np. z centrali, jeśli chcą zachować pracę, powinni otrzymać pełne szczepienie do końca marca 2022 roku.
„W ramach naszego zaangażowania w bezpieczeństwo, Grupa Qantas dziś rano ogłosiła, że wszyscy nasi pracownicy, personel pokładowy, piloci i pracownicy obsługi naziemnej i lotnisk, będą musieli zostać w pełni zaszczepieni” – ogłosił w środę Alan Joyce, główny dyrektor Qantas.
Decyzja przewoźnika została podjęta po przeprowadzeniu ankiety wśród 12 tys. pracowników, która wykazała, że większość osób popiera obowiązkowe szczepienia.
„Wierzymy również, że posiadanie w pełni zaszczepionego personelu ochroni wszystkich pracowników przed wirusem, a także ochroni naszych klientów i społeczności, do których latamy” – dodał Joyce.
Niezaszczepieni nie polecą
Nowe regulacje dotyczą także pasażerów. Zapowiedziano, że linie lotnicze Qantas będą wymagać szczepień od wszystkich osób, które będą chciały skorzystać z ich usług, by przylecieć do Australii. Nie zdecydowano jednak jeszcze, czy wymagane będą szczepienia również od pasażerów podczas lotów krajowych.
Szef linii lotniczych tłumacząc decyzję firmy, wyjaśnił, że szczepienia są „jedynym sposobem na zakończenie cykli lockdownów i zamykania granic”. Dodał także, że wielu pracownikom pozwoli to wrócić do pracy.
Koronawirus w Australii
W liczącej 26 mln mieszkańców Australii na początku sierpnia zarejestrowano największą w tym roku liczbę nowych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu infekcji 15 mln mieszkańców kraju zostało objętych lockdownem.
W Australii od początku pandemii odnotowano prawie 41 tys. przypadków COVID-19. Zmarło 970 osób. Kraj zmaga się również z niskim poziomem zaszczepienia. Obie dawki szczepionki otrzymało obecnie 20 proc. jego mieszkańców, którzy ukończyli 16 r. ż.
Polecamy
Nowe szczepionki przeciw COVID-19 będą dostępne od 25 października. Ekspert: „to musztarda po obiedzie”
WHO apeluje o zwiększenie szczepień w walce z antybiotykoopornością. „To kluczowe znaczenie dla ratowania życia”
Szczepionka na COVID-19 wróciła do Polski. Chętni jednak muszą za nią zapłacić. I to niemało
Wycofano szczepionkę po śmierci pacjenta. „Działanie prewencyjne” – tłumaczy GIF
się ten artykuł?