Orgazm sutkowy i jego tajemnice. Jak stymulować brodawkę sutkową?
Orgazm sutkowy osiąga się poprzez skuteczną stymulację strefy erogennej znajdującej się w obszarze brodawek sutkowych. Z artykułu dowiesz się, jak on wygląda u kobiet oraz u mężczyzn, a także, w jaki sposób go osiągnąć, wykorzystując rozmaite techniki.
Co to jest orgazm sutkowy?
Orgazm to stan, który definiuje się często jako uwalnianie całego ciała od napięcia poprzez stymulację seksualną, co jest efektem kulminacji tego typu aktywności. Można go osiągnąć poprzez aktywację mocno unerwionych i ukrwionych stref erogennych, a jedną z nich jest brodawka sutkowa, odpowiadająca za omawiany orgazm sutkowy.
Orgazm sutkowy u mężczyzn i u kobiet
Według badania przeprowadzonego w 2016 roku, orgazm sutkowy u kobiet nie jest zbyt częsty, ale się zdarza – 12% badanych zadeklarowało, że osiągnęło orgazm w efekcie stymulacji różnych stref erogennych bez jednoczesnej stymulacji narządów płciowych. Wynika to z faktu, że podczas stymulacji brodawek sutkowych aktywuje się kora czuciowa narządów płciowych, czyli ta sama część mózgu, która wykazuje aktywność podczas stosunku seksualnego.
A czy orgazm sutkowy u mężczyzn jest możliwy? Tak i można go osiągnąć w ten sam sposób, jak u kobiet. Ponad 50% przedstawicieli płci męskiej deklaruje wzrost podniecenia podczas stymulacji brodawek sutkowych, jednak w tym przypadku odsetek orgazmów nie został dokładnie zbadany.
Jak wygląda orgazm sutkowy?
Orgazm sutkowy, tak jak każdy inny, to bardzo subiektywne odczucie i nie sposób porównywać się w tym względzie. Niektóre kobiety opisują swoje doznania podobnie do orgazmu wywołanego stymulacją narządów płciowych. Inne mówią natomiast, że orgazm sutkowy jest zupełnie inny i narasta zdecydowanie wolniej, by finalnie wywołać falę wrażeń w całym ciele.
Czy jesteś zadowolona ze swojego życia erotycznego?
Jak osiągnąć orgazm sutkowy?
Zastanawiasz się, jak doprowadzić do orgazmu sutkowego? Kumulacja podniecenia seksualnego to złożony proces, na który składają się różne czynniki, takie jak:
- stymulacja układu nerwowego i jej nasilenie,
- przepływ krwi w strefach erogennych,
- poprawne funkcjonowanie układu hormonalnego,
- emocje, jakimi darzysz partnera lub samą siebie.
Jak zatem widzisz, za możliwość wystąpienia orgazmu sutkowego odpowiadają zarówno czynniki biologiczne, jak i psychologiczne. Istnieją jednak pewne techniki, które mogą wam pomóc w skutecznej stymulacji brodawek sutkowych, a opisujemy je poniżej wraz z propozycją praktycznego wykorzystania.
Stymulacja sutków w pozycji twarzą w twarz
Siądź na kolanach partnera i przyciśnij piersi do jego klatki piersiowej, a następnie dociskaj ciało do ciała lub wykonuj okrężne ruchy z takim natężeniem, jakie sprawia ci największą przyjemność. W tej pozycji możesz się też wyprostować i poprosić partnera, aby stymulował sutki poprzez ssanie z różną intensywnością.
Orgazm sutkowy a pozycja „na pieska”
W pozycji „na pieska”, kiedy ustawiasz się w pozycji klęku podpartego, a partner znajduje się za tobą, możesz poprosić go o stymulację sutków poprzez masaż z wykorzystaniem aromatycznego olejku rozgrzewającego. Niech wykonuje spokojne, ale regularne ruchy, stopniując napięcie.
Pozycja „kowbojka” i samodzielna stymulacja brodawek sutkowych
W pozycji „na kowbojkę” twój partner leży na plecach, a ty siadasz na jego biodrach. Masz wtedy wolne dłonie, więc sama możesz podkręcić atmosferę i na własną rękę zadbać o osiągnięcie orgazmu sutkowego (u siebie lub partnera). W tym celu możesz wykorzystać pióro, delikatnie muskając nim strefę erogenną, a następnie przejść do silniejszej stymulacji poprzez lekkie szczypanie lub mocniejszy masaż.
Bibliografia:
- Komisaruk B. R., Beyer-Flores C., Whipple B., The Science of Orgasm, The John Hopkins University Press, Baltimore 2006.
- Krychman M., Goren A., Brandt L., McCoy J., Novel topical formulation applied to the nipple-areola complex improves female orgasm, Journal of Cosmetic Dermatology 2019, 19, 2, 404-406.
- Lima S. Q., Genital Cortex: Development of the Genital Homunculus, Current Biology 2019, 29, 21, R1122-R1124.
- Younis I., Female hot spots: extragenital erogenous zones, Human Andrology 2016, 6, 1, 20-26.
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
„Zacisnąć zęby i przetrwać”. Kasia Koczułap wymienia, co słyszą kobiety, kiedy mówią, że seks je boli
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
Medroxy: „Ludzie mają mnóstwo ohydnych określeń na to, co robimy i kim jesteśmy, a ja chcę, żeby wiedzieli, że praca seksualna to mój wybór”
„Wiecie, że kobiety mają jeden otwór więcej niż mężczyźni?”. Wpis dziennikarza wywołał poruszenie w sieci
się ten artykuł?