„Osoby, które oddychają przez usta, mogą mieć inny wyraz twarzy niż ci, którzy oddychają przez nos” – zauważa logopeda i trener oddechu
Nieprawidłowe oddychanie może mieć zaskakujące konsekwencje, które ujawnią się w naszym wyglądzie. Tą ważną obserwacją podzielił się w mediach społecznościowych Kamil Kijonka, logopeda i trener oddechu. Jakie to mogą być zmiany? Podkrążone oczy to tylko jedna z nich.
„To, jak oddychamy, wpływa na nasz wygląd”
Kamil Kijonka do takich wniosków doszedł podczas urlopu spędzanego we Włoszech.
„Zaobserwowałem, że wiele osób na ulicy oddycha przez usta… I to wpływa na wygląd ich twarzy. Tak, to jak oddychamy, wpływa na nasz wygląd!” – podkreślił.
W dalszej części wpisu podzielił się informacją, że osoby, które oddychają przez usta, mogą mieć inny wyraz twarzy niż ci, którzy oddychają przez nos. Dlaczego tak się dzieje?
Jak tłumaczy Kamil Kijonka, oddychanie przez usta prowadzi do nieprawidłowej pozycji języka, warg i obniżenia żuchwy, co z czasem może zmieniać strukturę twarzy.
„Może to powodować m.in. wydłużenie twarzy, cofnięcie żuchwy i podkrążone oczy” – wymienia zgubne konsekwencje.
Natomiast oddychanie przez nos, jak tłumaczy trener oddechu, pomaga w utrzymaniu naturalnego napięcia mięśni twarzy, co może sprzyjać bardziej zrównoważonemu wyglądowi.
Kamil Kijonka zachęca, aby postarać oddychać się przez nos, bo to wspiera nie tylko zdrowie, ale również naturalny wygląd twarzy.
Kamil Kijonka: kim jest?
Kamil Kijonka – trener oddechu, certyfikowany instruktor Metody Butejki, logopeda dorosłych. Prowadzi terapię osób dorosłych z wadami wymowy oraz pracuje z pacjentami i pacjentkami w trakcie leczenia ortodontycznego w zakresie korekty nieprawidłowych funkcji strefy orofacjalnej. Pomaga doskonalić dykcję osobom pracującym głosem oraz każdemu, kto chce popracować nad swoją wymową.
W mediach społecznościowych prowadzi profil Kamil Kijonka – trener oddechu, na którym dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą.
RozwińZobacz także
„Przekonanie, że większe i głębsze oddechy lepiej dotleniają organizm, jest błędne” – mówi lek. med. Elżbieta Dudzińska zajmująca się pracą z oddechem
„Z oddychania mamy 70 proc. energii, która jest potrzebna dla naszego ciała i przestrzeni emocjonalnej”. Rozmowa z coachem oddechem
„Głębokie oddychanie może nam pomóc wtedy, kiedy chcemy się ożywić, a nie uspokoić”. Psycholożka wyjaśnia, jak oddychać, by ostudzić emocje
Polecamy
Dlaczego kichamy? Poznaj mniej i bardziej znane przyczyny kichania
Jak dobrać odpowiednie preparaty do inhalacji na drogi oddechowe?
Odcinek 6: Jak chorować i nie zwariować. O oddechu, czyli oddech SOS
Płukanie zatok w domu. Zobacz, jak i czym płukać zatoki
się ten artykuł?