Poronienie. Jak partner powinien wspierać? I jak można pomóc jemu? Rozmowa z psycholożką Anną Masternak
Poronienie – dotyczy głównie kobiety, ale nie tylko wyłącznie jej. To doświadczenie może dotykać równie mocno obojga partnerów. Jak zatem rozmawiać z partnerem o poronieniu? I jak on powinien wspierać kobietę po stracie? Zobacz, co nam powiedziała Anna Masternak, psycholożka i trenerka.
– Mężczyźni nie lubią rozmawiać o emocjach. Nie są tego nauczeni, to jest niewygodne, to jest trudne. Z drugiej strony mężczyźni inaczej przeżywają poronienie, chociażby dlatego, że ciąża odbywa się w ciele kobiety – mówi Anna Masternak, psycholożka i trenerka w Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego.
Jak zatem rozmawiać z mężczyznami? Jak partner powinien wspierać kobietę po poronieniu, a jakiego wsparcia on sam potrzebuje?
Zobacz rozmowę Karoliny Wierzbińskiej, redaktor naczelnej Hello Zdrowie, z Anną Masternak.
Z innych części rozmowy z Anną Masternak dowiesz się m.in., dlaczego tak trudno przychodzi nam rozmawiać o poronieniu, jak wspierać kobietę po tym doświadczeniu, czego jej nie mówić i jakich zachowań unikać, w jaki sposób pomóc może psycholog.
Całą rozmowę, jak również jej fragmenty znajdziesz na naszym kanale na Youtube,
O tym, jak rozmawiać a także jak nie rozmawiać o poronieniu, dowiesz się również z „Krótkiej Instrukcji. O Poronieniu„ – przeczytaj, pobierz i podziel się z bliskimi.
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
Pięć dni urlopu po poronieniu czy nieudanym in vitro. W Kalifornii zatwierdzono nowe prawo
Marta Lech-Maciejewska: Po urodzeniu dziecka żyłam w poczuciu winy, że go nie kocham [WIDEO]
Prawniczka Joanna Rułkowska: Kobiecie po poronieniu ciężko jest robić cokolwiek, tym bardziej martwić się o swoje prawa. Bliskie osoby muszą pomóc je wyegzekwować
Psycholog będzie obecny na każdej porodówce. To efekt krytycznego raportu NIK
się ten artykuł?