Pozycja „na Hiszpana” – czym się charakteryzuje?
Seksualność to bardzo indywidualna sprawa. Niektórzy z nas wybierają tradycyjny stosunek, bo daje im on największą satysfakcję. Inni wolą z kolei eksperymentować i to też jest w porządku. Właśnie przedstawiciele tej drugiej grupy powinni zainteresować się tzw. miłością hiszpańską i pozycją „na Hiszpana”, która wciąż wzbudza wiele kontrowersji.
„Na Hiszpana” – jaka to pozycja?
Jak wygląda pozycja „na Hiszpana”? Miłość hiszpańska (in. seks hiszpański, stosunek międzypiersiowy, Hiszpan) ma miejsce, gdy mężczyzna wkłada członek pomiędzy piersi swojej partnerki i dociska je do siebie (alternatywnie może to zrobić kobieta), wykonując przy tym rytmiczne kopulacyjne ruchy. W tym celu musi usiąść okrakiem na jej brzuchu.
Jest to alternatywa dla par, które z jakiejś przyczyny nie chcą lub nie mogą uprawiać tradycyjnego stosunku związanego z penetracją, ale także urozmaicenie codzienności dla tych, którzy nie mają podobnych ograniczeń, a chcą spróbować w sypialni czegoś niestandardowego.
Czy jesteś zadowolona ze swojego życia erotycznego?
Czy „Hiszpan” może skończyć się orgazmem?
Pozycja „na Hiszpana” jest z pewnością atrakcyjna dla mężczyzn, ponieważ piersi w pewnym stopniu imitują pochwę. Ich dotyk stymuluje prącie z podobnym natężeniem – w celu intensyfikacji doznań możecie dodatkowo skorzystać z żelu intymnego lub olejku do masażu. W tym drugim przypadku należy jednak uważać, jeżeli chcecie skończyć seks penetracją albo mieszać go z miłością francuską – nie wszystkie preparaty nadają się bowiem do użycia wewnętrznego.
A jak na pozycję „na Hiszpana” reaguje ciało kobiet? To zależy. Niekiedy już sama sytuacja związana z dominacją mężczyzny podczas seksu hiszpańskiego wpływa pozytywnie na podniecenie. Jeżeli to jednak nie wystarcza, mężczyzna może bez problemu stymulować piersi lub łechtaczkę swojej partnerki. Dlatego podczas uprawiania miłości hiszpańskiej obie strony mają szansę na osiągnięcie orgazmu.
Jeżeli lubicie korzystać z gadżetów erotycznych, „Hiszpan” daje w tym zakresie szeroki zakres możliwości. Sprawdzą się tutaj zarówno wibratory, dildo, kulki gejszy czy analne, jak i klipsy na piersi, pejcze i inne zabawki, jakie tylko przyjdą wam na myśl. Co więcej, używać ich może kobieta i mężczyzna.
Pozycja „na Hiszpana” i jej różne warianty
Wiesz już, jak wygląda klasyczna pozycja „na Hiszpana”. Jej przyjęcie może być jednak trudne, kiedy masz mniejszy biust albo gdy twój partner ma chore biodra. Na szczęście istnieją alternatywne warianty, które możecie przetestować niezależnie od problemów zdrowotnych czy anatomii ciała.
„Hiszpan” w drugą stronę
W tej pozycji to mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta klęka między jego nogami i pochyla się nad członkiem, ściskając go między piersiami. Alternatywnie kobieta może przyjąć pozycję klęku podpartego, ale z głową skierowaną ku nogom partnera, co umożliwia jednoczesną stymulację łechtaczki.
Miłość hiszpańska w pozycji siedzącej lub stojącej
W tej wersji mężczyzna siada na brzegu łóżka albo wstaje, a kobieta klęka lub kuca naprzeciwko i obejmuje penisa piersiami. W zależności od tego, co ustalicie, taka pozycja pozwala na ruch obu stron lub tylko jednej z nich.
Kto powinien zrezygnować z miłości hiszpańskiej?
Klasyczna pozycja „na Hiszpana” w sposób naturalny narzuca na kobietę dominację mężczyzny. I o ile w zdrowej relacji, w której partnerzy sobie ufają, może to być dodatkowy pozytywny bodziec, o tyle w niektórych sytuacjach może doprowadzić wręcz do traumy. Kiedy należy uważać?
Jeżeli doświadczyłaś w przeszłości przemocy seksualnej, nie ufasz w pełni swojemu partnerowi lub zwyczajnie nie masz ochoty na tego typu seks, mów o tym śmiało. Pewne kłopoty warto przepracować z seksuologiem lub psychoterapeutą, ale psychika jest krucha i dlatego nie możesz pozwolić sobie na pośpiech. Jeżeli twojemu partnerowi zależy na związku, powinien to zrozumieć, ale żeby tak się stało, musisz mu dokładnie wytłumaczyć, co czujesz i dlaczego tak jest.
Bibliografia:
- Christensen J. F., Cela-Conde C. J., Gomila A., Not all about sex: neural and biobehabioral functions of human dance, Annals of the New York Academy of Sciences, vol. 1400, iss. 1, pp. 8-32.
- Gray P. B., Evolution and Human Sexual Behavior, Harvard University Press, Cambridge, Massachusetts, and London, England 2013.
- Matthews S. J., Giuliano T. A., Rosa N. M., Thomas K. H., Swift B. A., Ahearn N. D., Garcia A. G., Smith S. R., Niblett C. M., Mills M. M., The battle against bedroom boredom: Development and validation of a brief measure of sexual novelty in relationships, The Canadian Journal of Human Sexuality 2018, vol. 27, no. 3, pp. 277-287.
Polecamy
„Zacisnąć zęby i przetrwać”. Kasia Koczułap wymienia, co słyszą kobiety, kiedy mówią, że seks je boli
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
Medroxy: „Ludzie mają mnóstwo ohydnych określeń na to, co robimy i kim jesteśmy, a ja chcę, żeby wiedzieli, że praca seksualna to mój wybór”
„Wiecie, że kobiety mają jeden otwór więcej niż mężczyźni?”. Wpis dziennikarza wywołał poruszenie w sieci
się ten artykuł?