Pozycja na łyżeczkę – jak ją poprawnie wykonywać?
Pozycja na łyżeczkę jest jedną z najbardziej intymnych konfiguracji, w której może dojść do zbliżenia seksualnego. Jest idealna zarówno rano, gdy brakuje nam energii, jak i wieczorem po ciężkim dniu. Jak wygląda pozycja na łyżeczkę?
Na czym polega pozycja na łyżeczkę?
Pozycja na łyżeczkę jest łatwa i nie wymaga doskonałej kondycji fizycznej ani specjalnych umiejętności. Pozwala również obu partnerom na relaks, choć zazwyczaj w tej pozycji dominuje mężczyzna. Jak dokładnie wygląda?
Mężczyzna kładzie się za partnerką z ugiętymi nogami w kolanach, wchodząc w nią od tyłu i trzymając ją za biodra. Całym swoim ciałem napiera na kobietę, regulując głębokość penetracji. Jednak jego druga połówka również ma tu pole do popisu: może przejąć inicjatywę, pozwolić ukochanemu odpocząć i sama zacząć poruszać biodrami. W tej pozycji stymulowany jest punkt G, co sprawia, że kobiety ją uwielbiają.
Co więcej, pozycja na łyżeczkę świetnie sprawdza się także w stosunku analnym, a nie wyłącznie waginalnym.
Czy jesteś zadowolona ze swojego życia erotycznego?
Pozycja na łyżeczkę – dla kogo jest idealna?
Pozycja na łyżeczkę jest popularna wśród wielu osób, zwłaszcza partnerów pragnących intymności, ale zbyt zmęczonych na energetyczne igraszki w sypialni. Jest również polecana dla osób z nadwagą, otyłością lub znaczną różnicą wzrostu między partnerami. Często doceniana jest przez kobiety, które borykają się z akceptacją swojego ciała, ponieważ mogą poczuć się bezpiecznie, zachowując swoją prywatność.
To jest dyskretna pozycja, którą można uprawiać komfortowo, nawet jeśli współlokatorzy są za ścianą. Doskonale sprawdzi się jako forma odprężenia i relaksu przed snem, zapewniając dużo bliskości. Nawet kobiety w zaawansowanej ciąży mogą bezpiecznie kochać się w pozycji „na łyżeczkę”, ponieważ nie uciska ona brzucha.
Porady dla kobiety i mężczyzny w trakcie pozycji na łyżeczkę
Kobiety mogą czerpać niezwykłą satysfakcję z pozycji na łyżeczkę. Jeśli partnerka lubi głęboką penetrację, wystarczy, że ugnie nogi w kolanach, a będzie mocniej odczuwać stymulację. W przypadku przejęcia inicjatywy może zacząć poruszać biodrami.
Mężczyźni mogą objąć partnerkę ramieniem i ją gładzić. W tej pozycji akurat kontakt wzrokowy jest utrudniony, dlatego warto, aby partner delikatnie wybadał, czy jego drugiej połówce wszystko odpowiada. W jaki sposób może urozmaicić pieszczoty? Wystarczy, że będzie czule dotykał jej biust i łaskotał szyję.
Jakie są zalety pozycji na łyżeczkę?
Zalet pozycji na łyżeczkę jest mnóstwo. Ten układ pomiędzy partnerami pozwala cieszyć się bliskością drugiej osoby. Mężczyzna, który leży za partnerką, może pieścić całe jej ciało, muskać kark i szyję. Jest to pozycja:
- komfortowa dla każdego,
- wygodna,
- odprężająca,
- niewymagająca,
- nieobciążająca mięśni,
- bezpieczna dla kobiet w ciąży,
- intymna,
- dyskretna,
- stymulująca zmysły.
Świetnie sprawdzi się u par, które nie lubią podejmować wysiłku w sypialni, a także u osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Kobiety w ciąży również mogą ją stosować w swoim życiu łóżkowym.
Pozycja na łyżeczkę – wady
Osoby, którym szczególnie zależy na kontakcie wzrokowym z partnerem oraz na pocałunkach, będą mniej skłonne do uprawiania miłości w ten sposób. Niestety, w pozycji na łyżeczkę jest to niemożliwe. Dla kobiet, które lubią być dominujące i aktywne w łóżku – również się nie sprawdzi ten układ.
Zdarza się również, że niektórym parom współżycie w takiej konfiguracji po prostu nie wychodzi. Czasami jest to związane z budową anatomiczną, na przykład zbyt małym penisem, zbyt dużym brzuchem mężczyzny lub za dużymi pośladkami. Bywa, że para napotyka problemy „techniczne”, takie jak częste wypadanie penisa, co może być źródłem frustracji dla obojga.
Dla niektórych kobiet z kolei ta pozycja będzie bolesna, ze względu na głębokość penetracji.
Czy łatwo zajść w ciążę w pozycji na łyżeczkę?
Mamy dobrą wiadomość dla osób starających się o potomstwo. Ze względu na głębokość penetracji uważa się, że pozycja na łyżeczkę ułatwia zajście w ciążę. Plemniki, które znajdują się bliżej ujścia szyjki macicy po wytrysku, mają krótszą drogę do pokonania, co może zwiększyć szanse na zapłodnienie. Oczywiście, należy podchodzić do tego z odpowiednim dystansem.
Bibliografia:
- Lew-Starowicz Z., Miłość i seks: słownik encyklopedyczny, Wydawnictwo Europa, 1999.
- Wielki A., Pozycje Seksualne i Wskazówki Na Lepszy Seks, Wydawnictwo E-bookowo, 2022.
- Rosen R, Barsky J. Normal sexual response in women. Obstet Gynecol Clin North Am. 2006, 33, 515-526.
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
„Zacisnąć zęby i przetrwać”. Kasia Koczułap wymienia, co słyszą kobiety, kiedy mówią, że seks je boli
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
Medroxy: „Ludzie mają mnóstwo ohydnych określeń na to, co robimy i kim jesteśmy, a ja chcę, żeby wiedzieli, że praca seksualna to mój wybór”
Fundacja Avalon odkrywa kolejne karty VI Konferencji Sekson. Czeka na nas masa atrakcji!
się ten artykuł?