SMArt RUN – bieg dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni pod matronatem Hello Zdrowie
Sierpień to Miesiąc Świadomości Rdzeniowego Zaniku Mięśni (SMA). Z tej okazji Fundacja SMA organizuje w małopolskich Jerzmanowicach bieg/marsz SMArt RUN. Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem medialnym. Już 3 sierpnia pobiegnijmy razem!
Organizatorem biegu jest Fundacja SMA, a jego głównym celem: szerzenie świadomości i wiedzy o chorobie, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. SMA to to choroba uwarunkowana genetycznie. Polega na uszkodzeniu komórek nerwowych odpowiedzialnych za przewodzenie sygnału z rdzenia kręgowego do mięśni, co przekłada się na postępujące słabnięcie i zanikanie mięśni.
Drugim, nie mniej ważnym celem SMArt RUNu jest wsparcie społeczności SMA – pacjentów i ich rodzin. Każdy uczestnik biegu/marszu będzie miał możliwość zadedykować swój bieg jednemu choremu na rdzeniowy zanik mięśni i w ten sposób okazać mu swoje wsparcie!
Bieg odbędzie się na dystansie 5 km i 10 km.
Start zawodów już 3 sierpnia o godzinie 10:00 w Jerzmanowicach (powiat krakowski) ul. Rajska. Dystans można też przebyć szybkim marszem lub spacerem. Limit czasu to 3 godziny.
Co musisz zrobić, aby dołączyć do biegu?
– zarejestruj się na stronie dostartu.pl
– opłać udział w biegu. Dzieci poniżej 12. roku życia biegną z opiekunem za darmo
– pokonaj dystans 5km lub 10 km
– odbierz swój wyjątkowy medal
– jeśli należysz do Drużyny SMA oraz posiadasz naszą koszulkę, twój dystans zostanie doliczony do oficjalnych km przebiegniętych dla drużyny.
Więcej szczegółów na: www.fsma.pl.
Zobacz także
„Moja mama powiedziała mi kiedyś: Agatka, twoja choroba nas wzbogaciła, jesteśmy dzięki niej silniejsi w rodzinie” – mówi Agata Roczniak, która choruje na SMA
SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni – objawy, sposoby leczenia i rokowania u dzieci i dorosłych
Bieg Po Oddech zbliża się wielkimi krokami. Dołącz do Justyny Kowalczyk-Tekieli i pomóż chorym na mukowiscydozę!
Polecamy
Zapraszamy na Śląskie Forum Młodych. Bo nowe jest nadzieją!
„Choroby z autoagresji lubią niestety chodzić parami”. O chorobach autoimmunologicznych opowiada lek. Agata Skwarek-Szewczyk
„Sztukę flirtowania trzeba aktualizować” – mówi seksuolożka Patrycja Wonatowska
„Przez pół roku płakałam w poduszkę – widziałam, że moje dziecko potrzebuje pomocy, ale nikt tego nie zauważa”. Była w „czarnej dziurze”, teraz wyciąga z niej rodziców dzieci z niepełnosprawnością
się ten artykuł?