Złe nawyki toaletowe wpływają na twoje zdrowie intymne. Fizjoterapeutka wyjaśnia, jak je zmienić
Pozycja, jaką przyjmujemy w toalecie, wydaje się czymś prostym i naturalnym. Jednak to, co jest naturalne dla nas, niekoniecznie takie jest z punktu widzenia fizjologii. Sprawdź, czy nie popełniasz błędu, który może się odbić na twoim zdrowiu.
Prawidłowa pozycja w toalecie
Czy wiesz, że to w jaki sposób się wypróżniasz i oddajesz mocz, może wpłynąć na twoje zdrowie intymne? Fizjoterapeutka uroginekologiczna Monika Gregorzewicz wyjaśnia, jak zmienić złe nawyki toaletowe, które może mieć wiele z nas. Sprawdź, czy jej rady nie przydadzą się też tobie!
Oddawanie moczu
Monika Gregorzewicz wyjaśnia, że do oddania moczu powinnyśmy przyjąć wygodną pozycję.
„Usiądź wyprostowana, nogi ustaw szerzej niż biodra. Pochyl się lekko w przód. Rozluźnij się! To najważniejszy punkt! Oddawaj mocz bez napinania brzucha. Najlepiej podczas wydechu” – pisze na swoim profilu na Instagramie.
Oddawanie stolca
Fizjoterapeutka tłumaczy, że najbardziej fizjologiczną pozycją do oddania stolca jest pozycja kuczna.
„W naszych, europejskich warunkach przyjęcie takiej pozycji nie jest naturalne. A w właśnie w tej pozycji mięsień otaczający odbyt rozluźnia się i oddanie stolca może odbyć się bez wymuszonego parcia” – podkreśla.
Fizjoterapia Kobieca
Mgr Monika Grzegorzewicz jest fizjoterapeutką uroginekologiczną i studentką osteopatii. Prowadzi także bloga Fizjoterapia Kobieca i jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie śledzi niemal 7 tys. osób.
Informacje publikowane przez specjalistkę w prosty sposób wyjaśniają medyczne (często trudne) tematy. Grzegorzewicz edukuje kobiety i przekazuje im cenną wiedzę w przystępny sposób.
RozwińZobacz także
„Kobiety cierpią w zaciszu własnej łazienki”. O tabu cewki moczowej rozmawiamy z ginekolożką dr Hanną Szwedą
Ból krocza po porodzie – jak wygląda połóg?
„Miednica to nasze kobiece centrum dowodzenia”. Mięśnie Kegla potrzebują treningu, fizjoterapeutka wyjaśnia jak to robić i w jaki sposób ciało nam się odwdzięczy
Polecamy
Naukowcy już wiedzą, dlaczego mocz jest żółty. Ich odkrycie może mieć przełomowe znaczenie dla kolejnych badań
Zatrzymanie moczu – sprawdź, kiedy należy szukać pomocy
Posiew moczu – co wykrywa? Jak się przygotować do badania?
Bezmocz to choroba układu moczowego. Czym grozi?
się ten artykuł?