Przejdź do treści

„Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka. Cała moja kariera to zaklepywanie ran” – Margaret wstrząsa osobistym wyznaniem

Margaret po raz pierwszy publicznie opowiedziała o koszmarze z dzieciństwa\Fot. ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?

Margaret, czyli Małgorzata Jamroży ma 31 lat i wiele sukcesów na koncie. Jej fani nie wiedzieli jednak do tej pory, że wokalistka niesie ogromny ciężar koszmaru z dzieciństwa. O swojej traumie opowiedziała reportażystce Karolinie Sulej.

„Chciałabym już odkleić się od moich dramatycznych doświadczeń i żyć”

Charyzmatyczna, barwna, odważna. Kiedy wychodziła na scenę, robiła show. Okazuje się, że Margaret zakładała nie tylko sceniczny kostium, ale także maskę… Dopiero niedawno, w rozmowie z reportażystką Karoliną Sulej, zdecydowała się ujawnić źródło swojego cierpienia.

 „Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka. Cała moja kariera to zaklepywanie ran” – wyznała.

Chwilowym plastrem stało się rzucenie w wir obowiązków: już jako nastolatka wypełniała kalendarz tak, żeby nie mieć czasu na myślenie o traumie.

W rozmowie z reportażystką wróciła także do czasów, kiedy ukazał się jej pierwszy singiel: „Thank you very much”. Okazuje się, że artystka była wtedy na lekach i po próbie samobójczej.

Jeden z fanów artystki zauważył, że jej oczy są niepokojąco smutne. Napisał na YouTube pod jej video komentarz:

„Co się dzieje? Masz takie smutne oczy”.

To bardzo nią poruszyło. Postanowiła, że zawalczy o siebie. Zwróciła się o pomoc do psychiatry. U szczytu kariery zdecydowała się zawiesić działalność sceniczną i przeszła głęboką przemianę duchową. W odzyskaniu zdrowia pomogło jej także wybaczenie swojemu oprawcy.

 „Chciałabym już odkleić się od moich dramatycznych doświadczeń i żyć. Bo widzisz, czasem posiadanie problemu jest uzależniające. Przyzwyczaiłam się do życia w trybie walki, wracałam więc do tego latami i wracałam. Dopiero zaczynam widzieć, że może być tak spoko, tak cicho. Dziś wiem, że moja cała kariera to było zaklepywanie ran, chciałam pokazać swoją nieskazitelność. Wiesz, takie – she did it” – opowiadała w wywiadzie.

Rozmowę z Margaret znajdziemy w najnowszej książce Karoliny Sulej „Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm”. Serwis Wysokie Obcasy opublikował jej fragmenty.

Pomoc dla osób w depresji

Nie bój się wybrać się do specjalisty. Do wyboru masz psychologa, psychoterapeutę, centrum wsparcia, telefony zaufania oraz ośrodki kryzysowe. Pomoc znajdziesz w następujących placówkach:

– Poradnie Zdrowia Psychicznego,

– Centra Zdrowia Psychicznego,

– Ośrodki Interwencji Kryzysowej,

– Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (dla dzieci i młodzieży),

– Szpitale psychiatryczne.

To są instytucje funkcjonujące w całej Polsce, udzielające bezpłatnej pomocy. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?